top of page

Sosyal Medya Yönetimi

SOSYAL MEDYA / DİJİTALİN GÜCÜ

Dijital pazarlama son zamanlarda firmalar için oldukça önem kazanan bir tür pazarlama stratejisidir. İnternetin yaygınlaşması ve hayatımızın hemen hemen her alanına girmesi, iletişimi ve etkileşimi kolaylaştırması dijital pazarlama stratejileri yaygınlaşmasında etkili olmuştur.

İnternetin firma stratejisine uygun olarak etkili kullanılmasını gerektiren bu yeni pazarlama stratejisi sosyal medya hesaplarının profesyonel ve etkili yönetilmesi, etkili sunum ve kurumsal imajın pekiştirilmesi, özel e-posta çalışmaları, özel mesaj çalışmaları vs. pek çok çalışmayı bünyesinde barındırmaktadır.

Sosyal medya hesaplarının etkili yönetilmesi bir firmanın belirlediği dijital pazarlama stratejilerinin başında gelmektedir. Kullanıcı portföyünün günümüzde ciddi anlamda artış gösterdiği sosyal medya platformlarının her birinin kendine özel bir karakteri ve yapısı vardır. Bu platformlardan firmanıza en uygun olanlarının belirlenmesi ve platformun karakterine göre aktif olarak paylaşım ve etkileşimde bulunmak verimlilik açısından önemlidir. Dijital pazarlama stratejileri konusunda katma değer üreten web ajansları da firmalar için en uygun sosyal medya hesaplarını belirleyerek doğru stratejiler geliştirerek sosyal medya hesaplarını verimliliğe ulaşmak için kullanırlar.

bottom of page